فرهنگ و هنر

حلقه های مشترک ایران و افغانستان

 

کشور ایران و افغانستان که از  حلقه های مشترک بی نظیر تاریخی، فرهنگی و مذهبی برخوردارند تا سال 1357 هجری قمری یک کشور محسوب می شدند.

ایران و افغانستان می توانند با تکیه بر سرمایه های مشترک فرهنگی و اقتصادی بیشتر از گذشته با درک شرایط جدید سخت تحریم ایران و رقابت پذیری منطقه برای تولید، اشتغال زایی، کارآفرینی، تجارت و صادرات بر حسب منابع مشترک اقتصادی علی الخصوص افغانستان، به منبع ثروت یابی برای شرکت های بازرگانی ، صنعتی، فعالین اقتصادی و خدمات فنی مهندسی و تکنولوژی تبدیل شوند که در نتیجه شاهد شکوفایی و توسعه پایدار پیوند مشترک دو ملت باشیم.

هم اکنون این مجموعه عهد میبندد تا با عزم و اراده و عمل که بر مبنای ارزش های دو ملت استوار است از هیج تلاشی در حد توان خود برای حفظ سرمایه های مادی و معنوی دوکشور دریغ ننماید.

سرور دانش، معاون دوم محمداشرف غنی، رئيس جمهور افغانستان و رئيس کمیته اضطراری جلوگیری از ویروس کرونا در این کشور امروز پنجشنبه طی سخنانی در چهارمین جلسه‌ این کمیته اظهار داشت: “باید هرچه زودتر تدابیر لازم در زمینه‌های مختلف برای شهر کابل اتخاذ شود. اگر برای شهر کابل از هم‌اکنون اقدام نشود، فردا دیر خواهد بود”